#1 01-05-13 13:57:14

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Thugowie

Chciałabym wyjaśnić termin, który pojawił się w bonusowym rozdziale pt. "Umowa małżeńska"
Chociaż jest on pewnie znany chociażby tym z Was, którzy oglądali Indianę Jonesa i świątynię zagłady- tam bowiem thugowie byli kluczowymi postaciami.

Powtarzając za wikipedią-

Thugowie (ang. Thuggee, z hindi thag - złodziej, z sanskr. sthaga - łajdak) –  totajna organizacja o charakterze na wpół religijnym, stanowiąca rodzaj bractwa, zajmującego się rytualnym mordowaniem podróżnych a także okradaniem zabitych, działająca w Indiach prawdopodobnie od XVII w. (aczkolwiek istnieją przesłanki do przypuszczeń, że działali już wcześniej, nawet w XIII stuleciu), aż do wieku XIX.

http://i41.tinypic.com/kuu05.jpg

Napędem istnienia i działania Thugów była Kali. W kulturze hinduskiej bogini bogini ta jest uosobieniem siły życiowej, a jednocześnie boginią śmierci. To pani czasu i Strażniczka Bramy prowadzącej do świata poza czasem. Jest ciemnoskóra, ma zmierzwione włosy, wystające kły (niczym wampir), z jej ust wycieka krew, a jej szyję zdobi naszyjnik z ludzkich czaszek. Jest zwykle przerażająca, zaniedbana, rozczochrana i wychudzona.  Kult Kali, jako bogini śmierci, wiąże się z polem bitwy i miejscami kremacji. Ludziom wychowanym w kulturze zachodniej wydaje się mroczna, a jej kult krwawym, tajemnym obrządkiem. Skąd takie skojarzenia? Kali zawdzięcza je swoim najbardziej znanym wyznawcom.

Thugowie, to sekta zorganizowanych zawodowych zabójców, którzy działali w Indiach, podróżując po całym kraju. Uważali się za dzieci Kali, twierdząc, że narodzili się z jej potu.Pierwsze wzmianki o ich działalności pochodzą z 1356 roku. W XIX wieku, w roku 1830  została zorganizowana przez  Williama Bentinck'a wyprawa, mająca na celu wytropienie i zlikwidowanie grupy. 

Przynależność do sekty przechodziła z ojca na syna, i tacy członkowie byli przywódcami grup. Mężczyźni jednak mogli sie do sekty rekrutować- z nadzieją, że zostaną przyjęci.  Sposób działania thugów polegał na przyłączaniu się do ludzi, wzbudzaniu ich zaufania, następnie wybierali odpowiednie miejsce i zabijali ludzi, okradając ich potem. Wybierając miejsce do zbrodni, szukali takiego, by było oddalone od ogólnodostępnych traktów, z utrudnionymi możliwościami ucieczki. Zbrodni dokonywali w nocy, gdy cisza nocna i naturalne odgłosy natury  tłumiły wszelkie dźwięki. Thugowie zabijali w określony sposób- poprzez duszenie szarfą, bowiem Kali zabraniała przelewać krew. Zwykle trzech thugów dusiło jednego człowieka- jeden przytrzymywał nogi, inny ręce, a trzeci dusił. Po dokonaniu morderstwa, pozbywali się ciała najczęściej je grzebiąc. Sekta dzieliła się także na grupy, z których każda pełniła określone funkcje: „sothaee” zwabiali podróżnych w upatrzone miejsce, „bhutto” dokonywali rytualnych morderstw, a „lughaee” kopali groby dla mężczyzn złożonych Kali w ofierze.
Do mordu używali żółtej jedwabnej szarfy- o nazwie Rumal, z której na co dzień tworzyli na głowie typowy dla Indusów turban. W szarfie zaszyta była moneta. Szal zaciskano  tak, by znalazła się na wysokości kręgów szyjnych, a jej nacisk prowadził do złamania karku i uduszenia.  Rumal był zwykle koloru żółtego, kremowego lub khaki.  Organizacje thugów działały nielegalnie, często cieszyły się jednak cichym poparciem ze strony lokalnych radżów, którzy w zamian za ochronę zmuszali członków organizacji do wydania części łupów.

Była to grupa bardzo trudna do wykrycia ze względu na ogromną wewnętrzną dyscyplinę, członkowie grupy unikali krótkich dystansów. W grupie panował wysoki poziom pracy zespołowej i koordynacji, zarówno podczas infiltracji grupy jak i podczas późniejszego masowego mordu.  przypuszcza sie, że odpowiedzialni są za około 2.000.000 morderstw w Indiach.

http://i42.tinypic.com/33lcr6d.jpg


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#2 04-05-13 14:17:58

 Koldunka

Phet

12692383
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 20-11-12
Posty: 214
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Kelsey i Dhiren

Re: Thugowie

Nie czytałam opisu tylko popatrzyłam na pierwszą ilustrację i pomyślałam , że opiszesz jakiś indyjskich masażystów-wydawało mi się , że tych 3 facetów masuje tego który leży  :zgon:
Masakra...... :D
Później czytam i co widzę? mordercy! nie no chyba jeszcze się nie obudziłam ........


http://i61.tinypic.com/2m5miva.gif

                      "(...)-Zawsze byłaś taką upartą,ślepą,bezmyślną dziewczyną?
                                         -Czyżbyś nazwał mnie głupią?
                       -Owszem,tyle że w nieco bardziej poetycki sposób! (...) "

KT. Wyprawa

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zrodlo zrodlo