#1 30-03-13 20:48:35

 LissaSeille

Pasażer Skrzydlatego Tygrysa

Skąd: Tajemnica ;P
Zarejestrowany: 27-02-13
Posty: 153
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan, Dhiren, Kels...
Ulubiona część: 1 i 3
Ulubiona para KT: Kels+Ren=<3
WWW

Biała Masajka

Na ogół nie czytam książek w tym stylu...Książke wzięłam z..., że tak powiem biblioteki mojej mamy...Nudziło mi się i porwałam jej książkę... ;P
Jest bardzo ciekawa...Dam po prostu opis:
Jest to relacja z czterech lat, które spędziłam w buszu. Kierowana wielką miłością mego życia, wyszłam za mąż za Lketingę, Masaja z Kenii. Tam doświadczyłam nieba i piekła, dotarłam do granic wytrzymałości fizycznej i duchowej. Wraz z córką Napirai wygrałyśmy największą walkę o przetrwanie. Corinne Hofmann, urodzona w 1960r. mieszka obecnie w Szwajcarii. Biała Masajka stała się bestsellerem i została przetłumaczona na trzynaście języków. O dalszych losach bohaterki opowiada książka Żegnaj, Afryko

A! Dodam, że ta historia wydarzyła się na prawdę!
Tak przy okazji...szukam książek, które opowiadają o życiu kobiet w Indii...takich co raczej da się dostać w bibliotekach...Jak jakąś znasz to proszę powiedz mi...!

Okładka:
http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/35000/35363/352x500.jpg


"Biały tygrys zawsze będzie twoim obrońcą, Kelsey. Żegnaj, prijatama."
KT- Wyprawa.

Offline

 

#2 31-03-13 14:48:42

 Kal-si

Król Rajaram

Skąd: Tam gdzie mój Kishan.
Zarejestrowany: 11-12-12
Posty: 431
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan Sohan Rajaram ♥
Ulubiona część: 2/II/२
Ulubiona para KT: Kishan ♥ Kells

Re: Biała Masajka

Ciekawe, ciekawe, jeśli znajdę to może wykupię. Nie wiem czy to ci się spodoba ale mam coś jakby podobnego do tego co chcesz, czyli Życie kobiet w Indii. Wprawdzie opowiada o Kobiecie z Persji ale tam są podobne prawa do tych z Indii Nazywa się "Perska narzeczona" Tylko nie wiem czy ci to przypadnie do gustu bo ona potem w połowie książki jest w Ameryce, ale sam fakt że robi to co robiło się w jej kulturze. W książce mamy troche na temat filmu "Podkręć jak Beckham". Gdzieś ją niedawno tu dodałam więc możesz poczytać na jej temat :)

Ostatnio edytowany przez Kal-si (31-03-13 14:52:02)

Offline

 

#3 31-03-13 18:22:03

 LissaSeille

Pasażer Skrzydlatego Tygrysa

Skąd: Tajemnica ;P
Zarejestrowany: 27-02-13
Posty: 153
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan, Dhiren, Kels...
Ulubiona część: 1 i 3
Ulubiona para KT: Kels+Ren=<3
WWW

Re: Biała Masajka

Kal-si napisał:

Ciekawe, ciekawe, jeśli znajdę to może wykupię. Nie wiem czy to ci się spodoba ale mam coś jakby podobnego do tego co chcesz, czyli Życie kobiet w Indii. Wprawdzie opowiada o Kobiecie z Persji ale tam są podobne prawa do tych z Indii Nazywa się "Perska narzeczona" Tylko nie wiem czy ci to przypadnie do gustu bo ona potem w połowie książki jest w Ameryce, ale sam fakt że robi to co robiło się w jej kulturze. W książce mamy troche na temat filmu "Podkręć jak Beckham". Gdzieś ją niedawno tu dodałam więc możesz poczytać na jej temat :)

Na pewno przecytam...Jak tylko wybiorę się po książki XD


"Biały tygrys zawsze będzie twoim obrońcą, Kelsey. Żegnaj, prijatama."
KT- Wyprawa.

Offline

 

#4 01-04-13 14:33:19

 Koldunka

Phet

12692383
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 20-11-12
Posty: 214
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Kelsey i Dhiren

Re: Biała Masajka

Oglądałam film zrealizowany na podst. tej książki. Mnie osobiście lekko przerażają sposoby w jaki w krajach Afryki traktuje się kobiety. A film pięknie zrealizowany,choć nie czytałam książki myślę ,że doskonale oddaje zawarte w niej treści


http://i61.tinypic.com/2m5miva.gif

                      "(...)-Zawsze byłaś taką upartą,ślepą,bezmyślną dziewczyną?
                                         -Czyżbyś nazwał mnie głupią?
                       -Owszem,tyle że w nieco bardziej poetycki sposób! (...) "

KT. Wyprawa

Offline

 

#5 01-04-13 15:54:12

 Bilauta

Pasażer Skrzydlatego Tygrysa

Call me!
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 20-01-13
Posty: 174
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan, Ren, Kelsey
Ulubiona część: Klątwa Tygrysa. Wyzwanie
Ulubiona para KT: Ren i Kelsey

Re: Biała Masajka

Ja przeczytałam Białą Masajkę i następną książkę po niej, czyli dalsze losy pt.Żegnaj Afryko. Sięgnęłam po nie,bo moja mama je czytała. Filmu jeszcze nie obejrzałam, ale mam zamiar.


http://i1284.photobucket.com/albums/a578/Chilunia/Big%20Bang/Obrazki/LT78_zps26ad70a7.gif?t=1377195137

Offline

 

#6 02-04-13 13:36:35

 LissaSeille

Pasażer Skrzydlatego Tygrysa

Skąd: Tajemnica ;P
Zarejestrowany: 27-02-13
Posty: 153
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan, Dhiren, Kels...
Ulubiona część: 1 i 3
Ulubiona para KT: Kels+Ren=<3
WWW

Re: Biała Masajka

Bilauta napisał:

Ja przeczytałam Białą Masajkę i następną książkę po niej, czyli dalsze losy pt.Żegnaj Afryko. Sięgnęłam po nie,bo moja mama je czytała. Filmu jeszcze nie obejrzałam, ale mam zamiar.

Ja film widziałam...i był doś fajny..., a " Żegnaj Afryko"- warto przeczytać? Zastanawiam się, czy nie wypożyczyć?


"Biały tygrys zawsze będzie twoim obrońcą, Kelsey. Żegnaj, prijatama."
KT- Wyprawa.

Offline

 

#7 02-04-13 16:08:52

 Bilauta

Pasażer Skrzydlatego Tygrysa

Call me!
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 20-01-13
Posty: 174
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan, Ren, Kelsey
Ulubiona część: Klątwa Tygrysa. Wyzwanie
Ulubiona para KT: Ren i Kelsey

Re: Biała Masajka

"Żegnaj Afryko" to dalszy ciąg historii autorki i jej córki po powrocie do Szwajcarii. Jak się aklimatyzowały ? Jak szukała pracy i domu dla siebie. I o tym co się działo w Afryce po jej wyjeździe. Warto przeczytać.


http://i1284.photobucket.com/albums/a578/Chilunia/Big%20Bang/Obrazki/LT78_zps26ad70a7.gif?t=1377195137

Offline

 

#8 02-04-13 17:46:25

 LissaSeille

Pasażer Skrzydlatego Tygrysa

Skąd: Tajemnica ;P
Zarejestrowany: 27-02-13
Posty: 153
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan, Dhiren, Kels...
Ulubiona część: 1 i 3
Ulubiona para KT: Kels+Ren=<3
WWW

Re: Biała Masajka

Bilauta napisał:

"Żegnaj Afryko" to dalszy ciąg historii autorki i jej córki po powrocie do Szwajcarii. Jak się aklimatyzowały ? Jak szukała pracy i domu dla siebie. I o tym co się działo w Afryce po jej wyjeździe. Warto przeczytać.

To muszę sprawdzić, czy moja mama ma to na stanie..., a jak nie to będę musiała kicać do biblioteki.


"Biały tygrys zawsze będzie twoim obrońcą, Kelsey. Żegnaj, prijatama."
KT- Wyprawa.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Ostrołęka Hotels Groß Zicker