#1 14-10-12 21:06:21

 alice_225

Poszukujący pracy

Zarejestrowany: 05-10-12
Posty: 34
Punktów :   

Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

A więc: co sądzicie o tej serii? Zakładam, że większość z Was wie, o czym mówię ;) Czy uważacie, że nasza Klątwa Tygrysa ma szansę osiągnąć podobny sukces do książek pani Meyer? :)

Ostatnio edytowany przez Alisun (17-10-12 14:22:07)

Offline

 

#2 14-10-12 22:42:23

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

Szczerze mówiąc, mam nadzieje, że nie zostanie postawiona na równi ze zmierzchem. Fakt faktem, lezy na półce "dla młodziezy" , ale zdecydowanie czyta się o wiele lepiej niż te wypociny o wampirach i belli wiecznie zakompleksionej...


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#3 16-10-12 21:40:43

 alice_225

Poszukujący pracy

Zarejestrowany: 05-10-12
Posty: 34
Punktów :   

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

Hah, lutka, może i racja :) Ale mimo wszystko nie można zaprzeczyć, że Zmierzch odnósł sukces i możemy życzyć Klątwie Tygrysa takiego samego, albo i większego :)

Ja tam darzę sentymentem tę serię. Dzięki filmowi poznałam jeden z moich ulubionych zespołów (Paramore) i również dzięki filmowi wybił się mój ukochany aktro (Taylor). Jednak zdaję sobie sprawę, że ostatnio ludziom Zmierzch się trochę "przejadł" ;)

Offline

 

#4 16-10-12 22:01:43

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

alice_225 napisał:

Jednak zdaję sobie sprawę, że ostatnio ludziom Zmierzch się trochę "przejadł" ;)

Ja niestety byłam bardzo zniesmaczona po przeczytaniu serii. jeszcze pierwszą część się dało czytać, ale każda kolejną czytałam tylko dlatego, że zawsze kończę czytać to co zaczęłam, by mieć własne zdanie nt danej lektury.

ps. Mario Casas jest hiszpańskim odpowiednikiem Lautnera, a może i nawet bardziej interesującym ...  :P

Ostatnio edytowany przez lutka (17-10-12 01:12:26)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#5 17-10-12 18:36:50

 Kolorowaa

Mahisha

1609931
Call me!
Skąd: Podkarpacie
Zarejestrowany: 02-08-12
Posty: 1018
Punktów :   
Ulubiona postać: Kelsey
Ulubiona część: I tom
Ulubiona para KT: Ren & Kelsey

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

Ja nie czytałam zmierzchu i nie zamierzam, ale moje kol. czytały i są tym po prostu zachwycone
zgadzam się z tobą lutka mnie to trochę zdegustowało jak kol. cały czas mówiły o Belli
I myślę że jak bym się za to zabrała to pewnie bym się spotkała z II Klątwą.

Offline

 

#6 13-01-13 14:56:15

 Tygryska

Pasażer Skrzydlatego Tygrysa

Zarejestrowany: 17-11-12
Posty: 161
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan i Ren
Ulubiona część: Czekajmy więc

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

Pod wieloma względami KT i Zmierzch są podobne . Np.: Kishan i Ren to taki Jacob i Edzio (tylko Kishan nie jest taki wieśniacki jak Jacob). Czytałam i uważam że film wszystko zepsuł. Książka jest lepsza choć i  tak nie dorównuje KT ;)

Offline

 

#7 13-01-13 15:28:36

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

Tygryska napisał:

Np.: Kishan i Ren to taki Jacob i Edzio (tylko Kishan nie jest taki wieśniacki jak Jacob).

serio uważasz, że Jacob była wieśniacki? Dlaczego?
Przecież to jedna z fajniejszych postaci.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#8 14-01-13 15:59:21

 Tygryska

Pasażer Skrzydlatego Tygrysa

Zarejestrowany: 17-11-12
Posty: 161
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan i Ren
Ulubiona część: Czekajmy więc

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

Nie chodzi mi o aktora (bo gra chyba najlepiej z całej obsady) ale o postać w książce. To znaczy nie jest taki zły ale ma czasem takie momenty...

Offline

 

#9 14-01-13 19:30:01

 Mailin

Zagubiony w dżungli

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 11-10-12
Posty: 184
Punktów :   
Ulubiona postać: Alagan Dhiren
Ulubiona część: pierwsza
Ulubiona para KT: Kelsey i Ren

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

Mi się tam w ogóle nie podobała saga przeczytałam ją ale nie umiałam sobie dobrze wyobrazić szczegółów. To było strasze bo ja zawsze wszystko sobie wyobrażam. A tu było ciężko. Też gdy Edzio widział myśli Belli były tylko suche teksty nic a nic co mógł widzieć Edzio :(


Snow is falling once again. My soul is weary of this world. 
My body fails me, weakening. How long can I endure this cold?
                     I hear the Raven calling me
  Onux brother takes me home. Once more to spirit I return
                   Upon raven wings I am borne.
                                      Wolf

Offline

 

#10 14-01-13 20:06:00

 Kells

Moderator

Skąd: Tam gdzie mój Ren ;P
Zarejestrowany: 27-07-12
Posty: 864
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren i Kishan
Ulubiona część: Kocham wszystkie części.
Ulubiona para KT: Ren i Kishan xD

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

Ja powiem tak:
Gdyby nie Zmierzch nie czytałabym wgl książek. Sagę przeczytałam w 4 klasie. Wcześniej nienawidziłam czytać. A ta książka pokazała mi ,że czytanie może być przyjemnością a nie karą. Od tamtego czasu jestem "pochłaniaczem" książek. A na każdym finale sagi płakałam jak dziecko i mam odwagę się do tego przyznać :)


http://gra-o-tron.dbmw.info/wp-content/uploads/2011/09/2.gif
“Kishan to bezpieczny zakład.Miłość Rena jest jak hazard”
-III Tiger's Voyage

Offline

 

#11 14-01-13 20:06:45

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

Tygryska napisał:

Nie chodzi mi o aktora (bo gra chyba najlepiej z całej obsady) ale o postać w książce. To znaczy nie jest taki zły ale ma czasem takie momenty...

czytalam książkę, była do przeżycia. Z serią filmową przezyłam I część, kolejne już tylko na trailerach.
Ale w książce też najbardziej Jacob mi odpowiadał.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#12 14-01-13 22:24:32

 Koldunka

Phet

12692383
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 20-11-12
Posty: 214
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Kelsey i Dhiren

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

Myślę podobnie jak większość z was- książka ok,a film? no cóż... chociaż uważam że pierwsza zekranizowana cz. była dość dobra ( w porównaniu do kolejnych zbyt przerysowanych ).  Jedynka była utrzymana w fajnym klimacie, chyba też ten film zapoczątkował " boom" na wszystko co związane z wampirami,wilkołakami i innymi paranormals. Kolejne cz. były dla mnie porażką.  Bardzo ale to bardzo liczę na to , że filmowcy Klątwy Tygrysa nie Sp*****ą sprawy, i że nauczeni "Zmierzchem" postarają się stworzyć film dorównujący książce


http://i61.tinypic.com/2m5miva.gif

                      "(...)-Zawsze byłaś taką upartą,ślepą,bezmyślną dziewczyną?
                                         -Czyżbyś nazwał mnie głupią?
                       -Owszem,tyle że w nieco bardziej poetycki sposób! (...) "

KT. Wyprawa

Offline

 

#13 15-01-13 08:58:51

 Kells

Moderator

Skąd: Tam gdzie mój Ren ;P
Zarejestrowany: 27-07-12
Posty: 864
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren i Kishan
Ulubiona część: Kocham wszystkie części.
Ulubiona para KT: Ren i Kishan xD

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

Nie zgodzę się z tobą. Nauczeni Zmierzchem? Przecież to jest hit! Wiesz ile Summit zarobił na sadze!? Każda wytwórnia chciałaby nakręcić tak kasowy film! Dochody liczy się z 10 zerami w końcówce.


http://gra-o-tron.dbmw.info/wp-content/uploads/2011/09/2.gif
“Kishan to bezpieczny zakład.Miłość Rena jest jak hazard”
-III Tiger's Voyage

Offline

 

#14 15-01-13 10:19:16

 Koldunka

Phet

12692383
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 20-11-12
Posty: 214
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren
Ulubiona część: IV
Ulubiona para KT: Kelsey i Dhiren

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

nie chodzi mi o dochód z filmu,ale raczej o samą jego formułę i wygląd. Wiem że kasowo przyniósł ogromne dochody. Ale mimo tego film jest "niszczony" przez krytyków, podobno został nawet nominowany w kilku kategoriach dla nagród za najgorszy film... Dlatego nie zawsze dochody są współmierne do jakości filmu


http://i61.tinypic.com/2m5miva.gif

                      "(...)-Zawsze byłaś taką upartą,ślepą,bezmyślną dziewczyną?
                                         -Czyżbyś nazwał mnie głupią?
                       -Owszem,tyle że w nieco bardziej poetycki sposób! (...) "

KT. Wyprawa

Offline

 

#15 15-01-13 10:37:51

 Kells

Moderator

Skąd: Tam gdzie mój Ren ;P
Zarejestrowany: 27-07-12
Posty: 864
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren i Kishan
Ulubiona część: Kocham wszystkie części.
Ulubiona para KT: Ren i Kishan xD

Re: Stephenie Meyer - Saga Zmierzch

Nie sądzę by Summit miał sobie coś do zarzucenia. Jeśli dopuścili film to znaczy ,że im pasuje. Po za tym to nie miała być Oskarowa produkcja tylko coś co przyciągnie do kina widzów i zarobi grube miliony. Wszystko zależy od produkcji i planów jakie ma dana wytwórnia. Julie Plec na pisać scenariusz do filmu. Po niej nie należy spodziewać się olśniewającego i powalającego scenariusza.


http://gra-o-tron.dbmw.info/wp-content/uploads/2011/09/2.gif
“Kishan to bezpieczny zakład.Miłość Rena jest jak hazard”
-III Tiger's Voyage

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Aachen