#91 05-05-13 23:01:04

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Hindi

rany ja wielbiłam historię w liceum!!
ale za moich czasów podręczniki były przyjemniejsze chyba :P


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#92 06-05-13 06:21:41

 Destiny

Założycielka

Zarejestrowany: 18-07-12
Posty: 1640
Punktów :   
Ulubiona postać: Ren's my home
Ulubiona część: I i IV
Ulubiona para KT: Rensey
WWW

Re: Hindi

Tsa, teraz tylko daty, daty i jeszcze raz daty, dwu stronicowe notki o byle czym (które trzeba się wkuć na pamięć) i trzy strony (również na pamięć) ludzi....

Ja lubiłam historię zanim się przeniosłam do innej klasy. Tak to było fajnie i na luzie. No i przede wszystkim nie dawał 54 pojęć, 38 nazwisk, 36 bitew i chyba z 150 dat do wykucia (a o 10 długich opisówkach już nie wspomnę) na tydzień. Lubię tego faceta co mam teraz, ale jest za ostry zwłaszcza, że jesteśmy kl. profilowana i w dodatku nikt u nas historii na maturze nie chce zdawać. ;/

Dobra, koniec z offem xD


Znużona, przetarłam oczy i zgniotłam poduszkę pod głową. Usłyszałam cichy głos Rena, gdy nucił naszemu nowo narodzonemu synkowi w pokoju obok. Mówił do niego łagodnie w hindi i chociaż nadal nie rozumiałam tego języka, rozpoznałam słowa, którymi Ren zwracał się do naszego synka - Mera raja beta - co oznaczało "Synku, mój mały książę".

Offline

 

#93 06-05-13 16:13:14

 lutka

Administrator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 30-09-12
Posty: 1239
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Hindi

Destiny napisał:

Tsa, teraz tylko daty, daty i jeszcze raz daty, dwu stronicowe notki o byle czym (które trzeba się wkuć na pamięć) i trzy strony (również na pamięć) ludzi....

Ja lubiłam historię zanim się przeniosłam do innej klasy. Tak to było fajnie i na luzie. No i przede wszystkim nie dawał 54 pojęć, 38 nazwisk, 36 bitew i chyba z 150 dat do wykucia (a o 10 długich opisówkach już nie wspomnę) na tydzień. Lubię tego faceta co mam teraz, ale jest za ostry zwłaszcza, że jesteśmy kl. profilowana i w dodatku nikt u nas historii na maturze nie chce zdawać. ;/

Dobra, koniec z offem xD

hmmmm, to kiszkowato... u mnie była w większości analiza tekstów źródłowych..


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Och, wiem, mogło być gorzej, mogliście dać mi jakiś pierścień i wskazując na wschód, powiedzieć, że trzy tysiące kilometrów dalej jest Mordor, ale i tak łatwo nie było.
"Złodziej dusz" Aneta Jadowska

http://i42.tinypic.com/2uqiwwk.jpg

Offline

 

#94 06-05-13 18:55:02

 Alhena

Król Rajaram

Zarejestrowany: 25-03-13
Posty: 459
Punktów :   
Ulubiona postać: Kishan
Ulubiona część: II

Re: Hindi

Współczuje Ci Des. Mi by się przydał taki nauczyciel- chociaż by zmotywował do nauki.
Ja byłam w klasie bardzo sprecyzowanej pod kątem historii, ale nauczycielka okropna; lekcje praktycznie tak luźne, jak religia...


"Lubimy ludzi, którzy bez wahania mówią to, co myślą, pod warunkiem, że myślą to samo, co my."

Mark Twain

Offline

 

#95 06-05-13 19:21:36

 judryk2003

Król Rajaram

Skąd: Chociwel
Zarejestrowany: 22-04-13
Posty: 412
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren <3
Ulubiona część: Wszystkie :)
Ulubiona para KT: Ren & Kells

Re: Hindi

Alhena napisał:

...ale nauczycielka okropna; lekcje praktycznie tak luźne, jak religia...

U mnie na historii luzu nie ma. Ale WOS i WDŻ to druga religia :)


http://3.bp.blogspot.com/-Ct4w9RzEWug/UXLcBVsb27I/AAAAAAAAAVU/4vB0EcXOS64/s320/REN.gif
„Serce oddane ukochanej osobie pokona każdą przeszkodę, radźkumari. Uwierz w to, a ja dopilnuję, żebyś była bezpieczna.”
Klątwa Tygrysa: Przeznaczenie, str. 321

Offline

 

#96 11-05-13 13:12:52

 judryk2003

Król Rajaram

Skąd: Chociwel
Zarejestrowany: 22-04-13
Posty: 412
Punktów :   
Ulubiona postać: Dhiren <3
Ulubiona część: Wszystkie :)
Ulubiona para KT: Ren & Kells

Re: Hindi

Słówka które znalazłam w 4 części (piszcie jak jakieś pominęłam) niestety dużo ich nie ma :(
:
Baćao  बचाओ - pomocy / str. 13
Durbala   दुर्बल - słaby, mizerny pozbawiony męskości / str. 248
Mere dźan (jaan) मेरे जान - moje życie / str. 375

A to te których tłumaczenia nie znam:
Bruća / str. 65
Bhagyaśalin / str. 215

A tego google nie tłumaczy:
Swargaduta - anioł / str. 264

Teraz próbuję rozwikłać co jest napisane na Amulecie Damona :) - jak się mi uda to napiszę  :)


PS. Des pozwoliła mi na dwa posty pod rząd.

Ostatnio edytowany przez judryk2003 (12-05-13 08:22:25)


http://3.bp.blogspot.com/-Ct4w9RzEWug/UXLcBVsb27I/AAAAAAAAAVU/4vB0EcXOS64/s320/REN.gif
„Serce oddane ukochanej osobie pokona każdą przeszkodę, radźkumari. Uwierz w to, a ja dopilnuję, żebyś była bezpieczna.”
Klątwa Tygrysa: Przeznaczenie, str. 321

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
piosenka o zajączku wielkanocnym dmuchany basen dla dzieci brodzik tęcza