Sport Beauty Moda Moda 2 Moda 3

Postacie KT


Kelsey Hayes (od IV części Kelsey Hayes-Rajaram)

Opis wykonany przez Kells

Wygląd: W książce nie mamy zbyt wiele informacji na temat jej wyglądu. Jest brunetką o długich włosach. Często czesze je w warkocze, związując wstążkami, które przypominają jej o mamie. Ma brązowe oczy i bladą skórę. Dhiren wspomina, że pachnie brzoskwiniami ze śmietanką.

Charakter: Kelsey jest niezwykle ambitna i odważna. Wykazuje się lojalnością wobec swoich przyjaciół, a w szczególności wobec Rena i Kishana. Ma głębokie poczucie dobra i zła. Zaryzykowałaby własne życie dla kogoś kogo kocha. Ma poczucie humoru i często posługuje się sarkazmem. Gdy jest zdenerwowana wszystko obraca w żart.

Ogółem: Kelsey jest główną bohaterką powieści "Klątwa tygrysa". Po śmierci rodziców w wypadku samochodowym wychowywała się w rodzinie zastępczej. Kells posiada jeden z fragmentów amuletu Damona, który dostała od Kishana, a od czwartej części staje się żoną jednego z braci.

Alagan Dhiren Rajaram

Opis wykonany przez Destiny

Wygląd (człowiek): Nieziemskiej urody, umięśniony, smukły, niebieskooki mężczyzna. Szczupły w pasie i szeroki w ramionach. Jego ciemne włosy spływają mu na szyję, jednak są krótsze od włosów Kishana. Ma ciemną karnację, jednak (jak zauważa Kelsey) łagodniejszą niż u młodszego brata, zapewne odziedziczoną po matce. Według Kells jego usta są niczym stworzone do całowania. Można by go porównać do przebudzonego do życia posągu Adonisa.

Wygląd (tygrys): Białe futro z czarnymi paskami i niebieskie oczy.

Charakter: W pierwszych dwóch częściach poznajemy Rena jako miłego, spokojnego, kulturalnego, opiekuńczego mężczyznę z poczuciem humoru. Można powiedzieć, że jest trochę staroświecki. To bardzo rozważny i odważny człowiek, potrafi postawić na swoim. Jednak potrafi być również groźny, niebezpieczny oraz nachalny. Kocha swoją rodzinę, jest jej oddany i robi wszystko, aby ją chronić. Potrafi również wyrzec się swoich marzeń, aby tylko jego bliscy byli bezpieczni. W IV części dowiadujemy się również od pana Kadama, że na wojnie prędzej sam wysunie się na czoło, nim pozwoli swoim ludziom na śmierć. Jest również szaleńczo zakochany w Kelsey - swojej pierwszej miłości. Każdy mężczyzna, który do niej podchodzi działa na niego, jak płachta na byka. Można powiedzieć, że jest zazdrośnikiem. Potrafi również wzbudzić silną lojalność. Jednak pod koniec II części i w "Wyprawie", gdy Dhiren przestaje patrzeć na świat przez pryzmat miłości, poznajemy jego kolejne, bardzo złe cechy: jest sarkastyczny, miejscami niemiły i samolubny. Mimo to w IV części znów możemy podziwiać starego Rena, chociaż i tu przejawia się u niego silna zazdrość. Starszy książę jest również obrażalski, pyszny, zaborczy i humorzasty. Sam Dhiren mówi również, że wie czego chce, i jest to prawdą.

Ogółem: Ren urodził się w 1657 roku jako syn króla Rajarama i królowej Deschen. Jego imię w języku hindi oznacza "silny". Jest on również starszym o rok bratem Kishana. Najwyższy Protektor i następca tronu Imperium Mudźulain. Zanim została na niego nałożona klątwa, był kochanym przez lud księciem i dumą swoich rodziców. Szybko się uczył. Był znany ze swoich umiejętności dyplomatycznych. Jako przyszły król specjalizował się w wielu dziedzinach. Był również triumfatorem Bitwy Stu Koni. Od samego początku był przygotowany na zaaranżowane małżeństwo. Jednak został zdradzony przez młodszego brata, przez co stracił wszystko co miał. Po nałożeniu klątwy szybko zwrócił się do swojego przyjaciela Anika Kadama prosząc go, aby chronił jego rodzinę. Jednak przez swoją nierozważność, Dhiren został schwytany i wzięty do niewoli. Przez to na ponad trzysta lat stracił możliwość przybierania ludzkiej postaci i "pracował" w cyrkach. Dopiero Kelsey, do której od razu coś poczuł, sprawiła, że znów mógł zmieniać się w człowieka. Ma niezwykły prozatorski talent, posługuje się trzydziestoma językami, czyta w szesnastu, a także świetnie zna sztuki walki.

Sohan Kishan Rajaram

Opis wykonany przez Kishan-Girlfriend i lutka

Wygląd (człowiek): Długonogi, wysoki, barczysty, silne i twarde ramiona, doskonale umięśniony, długie czarne włosy i ciemna karnacja. Do tego oczy lśniące "pirackim" złotem i głos jedwabisty "jak karmel z miodem".

Wygląd (tygrys): Czarne miękkie futro i złote oczy.

Charakter: Kishan to bardzo pamiętliwy mężczyzna. Czasem zły lecz przeważnie radosny. Potrafi postawić na swoim. Niestety Kishan nie potrafi uczyć się na błędach, jak sam to ujął, chociaż wydaje się, że jednak każdy dzień przynosi mu kolejną lekcję. Zawsze bronił swoich bliskich i będzie to robił nadal chociażby miał przypłacić życiem. Kishan jest bardzo uczuciowy- bardzo zależy mu na stabilności, pragnie mieć przy sobie osobę, przy której spędzi swoje życie, i w końcu poczuje się bezpiecznie, chociaż ma niebywałego pecha do zakochiwania się w dziewczynach jego brata. Nie przechowuje w sobie głęboko uczuć- nie ukrywa ich, jest szczery i bezpośredni, i umie nazwać, to co czuje jego serce. Nie wstydzi się przy tym swoich uczuć i porażek. gdy chodzi o uczucia, Kishan staje się nagle łagodny i miły, chociaż na każdym innym polu walczy. Gdy kocha- robi to bezwarunkowo i dba o bezpieczeństwo swoich najbliższych. Jest romantykiem. Potrafi być zazdrosny, ale wie jak utrzymać swoje odruchy na wodzy. Nie jest zaborczy. To postać, przy której nawet milczenie jest ciekawe. Jest stabilny i potrafi wzbudzić poczucie bezpieczeństwa. Ma niebywałe poczucie humoru, i potrafi wycisnąć uśmiech na twarzy każdego, czasem bywa sarkastyczny, czasem arogancki, ale zdolność przemawiania i dobierania odpowiednich słów ma ogromną. Jest ambitny i wygadany. Otwarty i nieco bezczelny. W pełni zasługiwał na określenie casanova i złodziej pocałunków!

Ogółem: Kishan to młodszy o rok brat Dhirena, jego prawdziwe imię brzmi Sohan Kishan Rajaram. Około 350 lat temu mężczyzna zdradził swego brata, gdyż zakochał się w narzeczonej Rena, Yesubai. Przez ten incydent Yesubai umarła, a na braci została rzucona klątwa, jednam młodszy książę stawił się za bratem. Kishan winił się przez te wszystkie lata pozostając w ciele tygrysa i zamykając się w "klatce" dżungli". Jednak jego los odmienił się, gdy napotkał na swej drodze Rena i Kelsey. Mężczyzna zakochał się w dziewczynie na początku bez wzajemności, lecz potem coś zaiskrzyło.

Anik Kadam

Opis wykonany przez Kolorowaa

Wygląd: Ma krótką bródkę, gęste, białe włosy i starannie przystrzyżone wąsy. Ciemno brązowe oczy (prawie czarne), długi orli nos i oliwkową cerę.

Charakter: Pan Kadam to bardzo miła osoba. Jest o kilkanaście lat starszy od Rena. Był rycerzem, a także zaufanym doradcą ojca książąt w sprawach wojskowych. Anik służy Renowi ponad 300 lat, jest dla niego opiekunem i obrońcą. Mężczyzna nosi jeden z fragmentów amuletu Damona, który dostał od Dhirena, co sprawia, że starzeje się on bardzo wolno.

Ogółem: Pan Kadam ma bardzo dużo pra, pra, pra, pra wnucząt w tym Nilimę, która jako jedyna wie o klątwie. Starszy człowiek ma zawsze wszystko zapięte na ostatni guzik np. przygotowywanie wycieczek. Kelsey zawsze znajduje coś, co może pomóc jej w wykonaniu zadania właśnie dzięki Kadamowi, to on również rozwiązuje większość zagadek. Jest również świetnym obiektem do rozmów i zwierzeń. Anik jest także perfekcyjnym kucharzem.

Lokesh

Opis wykonany przez Destiny

Wygląd: Lokesh, w przeciwieństwie do swych żołnierzy, nie nosił munduru, lecz czarny garnitur i jedwabną błękitną koszulę. Wyglądał młodziej niż pan Kadam, włosy na skroniach miał lekko posiwiałe. Nosił je zaczesane do tyłu, w czym przypominał współczesnego mafiosa. Po raz kolejny można dostrzec, że ma na palcach po kilka pierścieni, którymi bawi się, przemawiając do swojego rozmówcy.

Charakter: Lokesh to czarny charakter. Jest okrutny, mściwy, podstępny i zawsze gotowy, aby osiągnąć zamierzony cel, bez względu na wszystko. Jednak jego pragnienie zmienia się w III tomie, czyli w wyprawie. Po dłuższych przemyśleniach Lokesha zaskoczyło go to, że bardziej chce złapać i posiąść Kelsey, niż zdobyć wszystkie części amuletu.

Ogółem: Lokesh jest radżą niewielkiego, sąsiadującego z Mudźulain królestwa Bhrinam oraz potężnym czarnoksiężnikiem, który ma na celu zdobycie wszystkich fragmentów amuletu Damona. Nic nie stanie mu na drodze. To on chciał zabić Dhirena i namówił Kishana na zdradę brata. W II tomie Lokesh pojmuje Rena, ćwiczy na nim czarną magię i torturuje go, gdyż chce uzyskać informacje o Kelsey.

Yesubai

Opis wykonany przez Destiny

Wygląd: O wyglądzie wiemy tylko z rozmowy Kishana z Kelsey. Była zachwycającą i najpiękniejszą dziewczyną jaką młody książę widział. Miała owalną twarz, pełne różowe usta, ciemne rzęsy i brwi oraz fiołkowe oczy. Była drobną osobą.

Charakter: O charakterze dziewczyny nie można zbyt dużo powiedzieć. Yesubai bardzo skrupulatnie przestrzegała zasad. Na randkach zawsze dbała o to, aby mieć przyzwoitkę. Ze względu na to, że nie lubiła używać zdrobnień, nie chciała mówić na Dhirena "Ren" i nie chciała, aby Ren mówił na nią "Bai". Uważała, że zdrobnień używają tylko ludzie z niższych kas.

Ogółem: Yesubai miała zostać żoną Dhirena. Jednak po czasie spędzonym z Kishanem, to z młodym księciem chciała wiązać przyszłość. Ona również zdradziła narzeczonego. Umarła w ramionach Kishana, gdyż została uderzona, upadła i złamała kark.

Nilima Mehta

Opis wykonany przez Kolorowaa

Wygląd: Ma długie brązowe włosy, ciemną karnację i ciało modelki.

Charakter: Jedyne co można powiedzieć o charakterze Nilimy to to, że jest bardzo przyjacielską osobą.

Ogółem: Nilima jest stewardessą w "Skrzydlatym Tygrysie", jako jedyna z pra pra, pra (...) wnucząt pana Kadama zna tajemnicę książąt. To w niej pod koniec II tomu zakochuje się Dhiren.

Durga

Opis wykonany przez Kishan-Girlfriend

Wygląd: Piękna, ośmioręka hinduska bogini wojny.

Charakter: nieznany

Ogółem: Włada bardzo dużą ilością broni. Posiada tygrysa który nazywa się Damon. Bogini ma wiele świątyń w całych Indiach. Jej ulubienicą jest Kelsey, wybrała ją po to, by złamała klątwę dwóch indyjskich książąt. Durga ma wielkie znaczenie dla misji.

Phet

Opis wykonany przez Destiny

Wygląd: Phet jest drobny, brązowy i pomarszczony. Jego głowię okala wianuszek sztywnych, siwych włosów.

Charakter: nieznany

Ogółem: Phet jest szamanem, sługą Durgi. To on nakreślił na dłoni Kelsey znak. Czas spędza głównie na przyrządzaniu różnych ziół.

_______________________________________________

Odpowiedzi do testu wiedzy o KT:

1. Imiona biologicznych rodziców Kelsey, to:
a) Mrago i Mark
b) Sara i Michael
c) Madison i Joshua

2. Piosenka, którą słuchała Kells podczas wylotu z Indii w 'Wyzwaniu', nosi tytuł:
a) Big girls don't cry
b) One last cry
c) Love hate relationship

3. Imiona kruków pojawiających się w 'Wyzwaniu', to:
a) Hugh i Munan
b) Hugin i Munin
c) Hubert i Marcus

4. W śnie Kishana oczy dziecka miały kolor:
a) Kobaltowy
b) Złoty
c) Nie wiadomo

5. Co stało się z Renem podczas ostatniej bitwy w 'Przeznaczeniu'?
a) Dostał pcheł
b) Zginął trafiony strzałami
c) Został porwany przez Lokesha

6. Pan Kadam urodził się w...
a) Czerwcu 1635
b) Czerwcu 1653
c) Ta informacja nie została podana w książce

7. Co oznaczają słowa znajdujące się na amulecie Damona?
a) Amulet Damona, Syna Rajarama, Ojca... Indii
b) Ojciec Indii, Syna Rajarama, Amuletu... Damona
c) Amulet Damona, Ojca Indii, Syna... Rajarama

8. Wiersz, cytowany przez Rena na ślubie, nosi tytuł:
a) Obietnice
b) Obiecuję
c) Obiecanki

9. Pełne imiona braci, to:
a) Alagan Dhiren i Sohan Kishan Rajaram
b) Sohan Dhiren i Alagan Kishan Rajaram
c) Dhiren Kishan i Sohan Alagan Rajaram

10. Ren i Kishan są pochodzenia:
a) Hinduskiego
b) Tybetańskiego
c) Obie odpowiedzi są poprawne

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
obszerne opracowanie więcej informacji miejsca zaproszenia-na-zamowienie.eu spa nad morzem